Skip links

Ekspertīze

Pirmsskolas izglītības iestāde “Liedags”

Visi projekti

Pilnībā no jauna uzbūvētā bērnudārza ēka ir viens no lielākajiem investīciju projektiem, ko īstenojusi pašvaldība pēdējo gadu laikā, lai risinātu vietu trūkumu pirmsskolas izglītības iestādēs.

Būvniecība tika uzsākta 2022. gada jūlijā, kad tika sagatavots būvlaukums, 6. septembrī ielieti pamati un ierakta kapsula ar vēlējumu nākamajām paaudzēm. Jau 8. decembrī tika atzīmēti spāru svētki. Savukārt 2023.gada 21. augustā ēka tika nodota ekspluatācijā, lai sāktos iestādes dibināšanas process.

Bērnudārza ēka būvēta divos stāvos 1880 kvadrātmetru platībā. Galvenā ieeja ēkā veidota ziemeļu pusē iepretim jaunizbūvētajai Saulrietu ielai. Ēkas kodolu veido rotaļu telpa pirmā stāva līmenī, kas veidota kā atvērta telpa divu stāvu augstumā un izmantojama arī kā pasākumu zāle. Tāpat ēkā izkārtotas nodarbību telpas, ģērbtuves, ēdamzāle, administrācijas un saimniecības telpas, kā arī sanitārais bloks. No pirmā stāva ēdamzāles izveidota izeja uz pagalmu kā koptelpas turpinājums ārtelpā. Ēkā nodrošinātas vides pieejamības prasības, izbūvēta pacēlāja platforma.

Bērnudārza teritorija labiekārtota un sadalīta vairākās funkcionālajās zonās. Dažāda veida spēļu zonas ar rotaļu nojumēm izvietotas teritorijas austrumu un dienvidu pusē. Blakus ēkai Izbūvētas gan velonovietnes, gan autostāvvietas. Gar bērnudārzu ved jaunizbūvēts ielu un gājēju ceļa tīkls.

Jaunajā pirmsskolas izglītības iestādē “Liedags” paredzēta vieta astoņām grupiņām jeb 144 bērniem vecumā no 2 līdz 7 gadiem.

Būvprojekta izstrādātājs un būvdarbu veicējs- SIA “Merks”.

AR – Arhitektūras risinājumi
BK – Būvkonstrukcijas
DOP – Darbu organizācijas projekts
ED – Ekonomiskā daļa
ESP – Energoefektivitātes novērtējums
UPP – Ugunsdrošības pasākumu pārskats
VD – Vispārīgā daļa

Pasūtītājs:

Liepājas valstspilsētas pašvaldība

Nodots ekspluatācijā:

2023

Adrese:

Liedaga iela 6, Liepāja

Kopējā platība:

1880 m²

Citi projekti

🍪 Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu Jūsu mājas lapas pieredzi. Uzzināt vairāk